PINARHİSARLI ÇİFTÇİLER TARIM GEZİSİNDE
 
                                 
 
Pınarhisar Kaymakamlığı öncülüğünde İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Köylere Hizmet Götürme Birliğiyle birlikte ilçe üreticilerimize bölge için  alternatif ürünleri tanıtmak, ürün çeşitliliğini genişletmek, bölgemizin yerel ve ulusal bazda turizm potansiyelini ve üreticilerimizin refahını artırmak ayrıca mevcut üretim sezonu dışında kalan iş gücünün  ekonomiye kazandırılması amacıyla yapılan geziye ziraat odası üyeleri, muhtarlar ve üreticiler katıldı.  16-18 Ekim tarihleri arasında Yalova, Sakarya ve Silivri güzergahları dahilinde planlanan gezi başarıyla gerçekleştirildi.
 
İlk gün Altınova ilçe gıda tarım ve hayvancılık müdürlüğü, Altınova kaymakamlığı, Sermayecik köyünde çilek üretimi, Birsu gıda kivi depolama tesisi ve üretim bahçesi, Subaşı belediyesi göçmen müzesi, Garden A.Ş  kümeleşme modeliyle çiçek üretimi, Yalova Atatürk Bahçe Kültürleri Araştırma Enstitüsü Geofit bahçesi ziyaret edilip yetiştirme ve maliyetler konusunda bilgi alındı.
Gezinin Sapanca kısmında İç ve dış mekan süs bitkileri üreticileri, solucan gübresi üretim tesisi, Seymen Mantarcılık, Ev-Ce doğal ürünler, Sopeli doğal yaşam köyü gezilip bilgi alındı.
Silivri programında Sayın Kaymaka’mımız Murat Eren ve Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar’ın  teşrifiyle  Silivri Tarımsal Üretim ve Araştırma Merkezi gezildi. Merkezde başta lavanta olmak üzere çeşitli tıbbı ve aromatik bitkiler hakkında bilgi alındı. Üretim parselleri ve distilasyon merkezi incelendi.