Pınarhisar İlçe Halk Kütüphanesi’nde Dünya Çocuk Kitapları Haftası Kutlandı
 
Her yıl kasım ayının ikinci pazartesi ile başlayan “ Dünya Çocuk Kitapları Haftası” tüm dünya da olduğu gibi ülkemizde de çeşitli etkinliklerle, kutlanmaktadır.
Çocuklara kitabı sevdirmek, okuma alışkanlığı kazandırmak, anne, baba ve öğretmenlere, çocuklar için yararlı kitap seçme imkanı sağlamak üzere 13-19 Kasım 2017 tarihleri arasında, İlçemiz Halk Kütüphanesi’nde, “Dünya Çocuk Kitapları Haftası”, kutlanmıştır.
Pınarhisar İlçe Halk Kütüphanesi Memurluğu’ndan, konu ile ilgili yapılan bilgilendirmede:  “ Bu yıl 13-19 Kasım 2017 tarihleri arasında kutlanan hafta ile ilgili kütüphanemizde bir dizi etkinlik yapılmıştır.
Yeni gelen çocuk kitaplarından oluşan bir kitap sergimiz ve farklı yaş gruplarından öğrencilere yaptırılan  “hayalimdeki kütüphane” temalı resim sergimiz, hafta boyunca ziyarete açık tutulmuştur.
Ziyarete gelen öğrenci ve okuyuculara; Kitap okumanın önemi ve gerekliliği anlatılarak, kütüphanemiz hakkında kısa bilgiler verilmiştir. Kütüphanemize üye olmak isteyen öğrencilerimiz üye yapılarak, okumak istedikleri kitaplar ödünç verilmiş olup, birçok öğrenciden de, üye olma ve kitap okuma sözü alınmıştır.
Ayrıca Yeşil Dinazor Yayınevinin, öğrencilerimize hediye olarak verilmek üzere kütüphanemize bağışladığı kitaplarda, sergimize konulmuştur.
Kütüphanemizi, Dünya Çocuk Kitapları Haftası, boyunca ‘194’ kişi ziyaret etmiştir.”