ÇANAKKALE DENİZ  ZAFERİ'NİN 103.YILI KUTLANDI
 
18 Mart  Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale  Deniz Zaferi’nin 103. Yıldönümü etkinlikleri  Cumhuriyet Meydanında yer alan Atatürk Anıtına Çelenk Sunumu yapılmasıyla başladı. 
 
                              
                              
                             
   Ardından, İlçemiz Halk Eğitimi Merkezi Konferans Salonunda Pınarhisar Atatürk Ortaokulu ve Lisesi tarafından düzenlenen  Programa; Kaymakam Murat EREN , İlçe Garnizon Komutanı Albay Murat Taşkaldıran, İlçe Belediye Başkanı Mustafa CİNGÖZ,  Kaynarca Belde Belediye Başkanı Serdar TÜRKER, İl Genel Meclisi Üyeleri, İlçe İdare Amirleri, Siyasi Parti Temsilcileri, S.T.K Temsilcileri, Şehit Yakınları , Gazilerimiz ve Aileleri  ile vatandaşlarımız katıldı.
   Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan program,günün anlam ve önemini belirten konuşma ,şiirlerin okunması,oratoryo ve tiyatro gösterileri ile okul korosunun sunumuyla devam etti.
                             
                              
                             
   Burada gerçekleştirilen programın ardından  Cevizköy  Balkan Şehitliği ziyaret edilerek ,Şehitlerimiz için Kur’an-ı Kerim okundu. Daha sonra Şehit yakınlarına ve Gazilere yönelik Garnizon Komutanlığında verilen yemeğin ardından program sona erdi.