ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI GENÇLİK HAFTASI
İLÇEMİZDE COŞKUYLA KUTLANDI
 
Pınarhisar Kaymakamlığı öncülüğünde Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim müdürlüğünce ortaklaşa Gençlik Haftası etkinlikleri organize edildi.
Kros Yarışmasına ilçemiz Orta ve Lise dereceli okullardan 38 sporcu katılım sağladı, Yıldızlar Kız Erkek ve Gençler Kız Erkek kategorilerinde yapılan koşu yarışmasında Yıldızlar 800 metre Gençler ise 1200 metre koştular.
Gençlik Haftası Etkinlikleri 14 Mayısta Pınarhisar Meslek Yüksekokulunda 6 takım 18 öğrencinin katılımı ile Streetball(Sokak Basketbolu) turnuvası organize edildi.
14 Mayıs 2018 tarihinde Son olarak Pınarhisar Meslek Yüksekokulu öğrencileri ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü Personeli ve Öğretmenlerden oluşan Pınarhisar Karması İlçemiz Sentetik Sahada Futbol müsabakası organize edildi.
Gençlik Haftası etkinlikleri çerçevesinde 15 Mayıs 2018 tarihinde Spor Salonun önünden Cumhuriyet Meydanına Gençlik yürüyüşü yapıldı Gençlik Yürüyüşüne ilçemizde ortaokul lise ve üniversite öğrencileri yoğun katılım sağladı. Gençlik Yürüyüşünün ardından Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtına Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü çelengi sunuldu.15 Mayıs 2018 tarihinde yapılması planlanan Spor ve Müzik şöleni ülkemizde ilan edilen 3 günlük yas nedeniyle iptal edildi.
16 Mayıs 2018 tarihinde Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü Spor Salonunda Genç Kızlar ve Genç Erkekler Futsal müsabakaları organize edildi Atatürk Ortaokulu, Pınarhisar Anadolu Lisesi ve Pınarhisar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin katıldığı turnuva oldukça çekişmeli geçti. Futsal Müsabakalarına Pınarhisar Devlet Hastanesi Baştabibi Dr.Aylin CAN ‘da katılım sağlayarak Sağlık Bankalığı tarafından yürütülen Her gün 10.000 adım at proje tanıtımı yapıldı. Futsal Müsabakasında dereceye giren takımların ödülleri Dr.Aylin CAN ve Beden Eğitimi Öğretmenleri tarafından verildi.
16 Mayıs 2018 tarihinde Pınarhisar Meslek Yüksekokulunda Gençler Masa Tenisi Müsabakaları organize edildi. Müsabakalara 20 sporcu katılım sağladı.
17 Mayıs 2018 tarihinde Pınarhisar Anadolu Lisesi İle Pınarhisar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi arasında Gençler Karma Voleybol müsabakası organize edildi. Her takımda 3 kız 3 erkek sporcunun mücadele ettiği müsabakada gençlerin heyecanı görülmeye değerdi.
                   
                   
 
18 Mayıs 2018 tarihinde ilçemiz Üniversite,Lise ve Ortaokullarda öğrenim gören sporcu Gençler Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürümüz ile beraber Kaymakamımız Sayın Murat EREN’i makamında ziyaret ettiler.
Konu ile ilgili açıklama yapan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Hekim DEMİRCİ Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramının 99. Yıldönümü münasebetiyle Pınarhisar Kaymakamımız Sayın Murat EREN’nin destekleri ile Gençlik haftasını önemine yakışır ve gençlerin yoğun katılımı ile kutladıklarını belirterek Pınarhisar Kaymakamı Sayın Murat EREN’e desteklerinden ötürü teşekkür etti. Kaymakamımız sayın Murat EREN’de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve ilçemizde yapılan sportif yatırımlarla ilgili bilgi vererek gençlere başarılar diledi.